Informace o naší MŠ

Obecná charakteristika školy

 

Na základě jednání a schválení Zastupitelstva města Ústí nad Labem došlo od 1. 9. 2004 ke sloučení Základní školy Ústí nad Labem, SNP 2304/6 se Základní školou a mateřskou školou, Pražská 166/47 (mateřská škola byla do té doby odloučeným pracovištěm této základní školy).

V současné době je tedy Mateřská škola se sídlem Ve Stráni 74 odloučeným pracovištěm Základní školy a Mateřské školy Ústí nad Labem, SNP 2304/6, příspěvková organizace.

Mateřská škola je jednotřídní. Nabízí předškolní vzdělávání dětem ve věku 2 – 6 (7) let, rovněž také stravování dětí ve vlastní školní jídelně.

Mateřská škola zahájila svoji činnost v roce 1948. Stojí jako samostatná budova vilového typu, obklopena rozsáhlou zahradou se vzrostlými stromy. Je zde bohaté vyžití dětí. Škola leží ve vilové části města zvané Vaňov mimo rušnou zónu v chráněné krajinné oblasti s výhledem na Labské údolí a hrad Střekov. Nedaleko budovy školy se nachází les, kde lze nalézt pohádkové bytosti a zvířátka vyřezávaná ze dřeva. V blízkosti školy jsou také Vaňovské vodopády, Čertova hora, Panenská skála, apod., tedy vhodná místa pro pobyt s dětmi venku.

 

    

  

        

           

 

 


Naši uživatelé

Zde je vhodné popsat, kdo jsou Vaši cíloví uživatelé a proč je právě tento projekt pro ně důležitý. Důležité je Vaše návštěvníky také motivovat, aby se na tyto stránky pravidelně vraceli.